SKOCZÓW, OBJAZDOWA 1
33 858 49 91

Pytania i odpowiedzi

1. Ile czasu trwa zabieg depilacji?
Przykładowy czas zabiegowy laserem Light Sheer Desire:

 • pachy: 3-5 minut
 • bikini intymne: 15-25 minut
 • bikini francuskie: 5-10 minut
 • ramiona: 10-15 minut
 • plecy: 20-30 minut
 • klatka piersiowa: 15-20 minut
 • łydki: 15-20 minut
 • uda: 20-30 minut
 • całe nogi: 45 minut
 • wąsik: 10 minut
 • bródka: 5-15 minut

2. Czy zabieg depilacji laserowej boli?
Bolesność zabiegu jest kwestią indywidualną. Odczucia jakie towarzyszą zabiegowi depilacji to ukłucia przypominające ukłucia szpilką. Jednak przez jednych jest to odczuwane jako zwykłe, dające się znosić ukłucia, a dla innych zabieg jest dużo bardziej bolesny lub wręcz trudny do zniesienia. Tak więc odczucia są bardzo indywidualne i zależą od naszego progu bólu, samopoczucia a u kobiet w dużej mierze od dnia cyklu miesiączkowego. Mimo to przed zabiegiem nie można zażywać środków przeciwbólowych a znieczulenie nie jest polecane, zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem, gdyż odczucia bólowe osoby depilowanej są ważnym wskaźnikiem poprawnie dobranych parametrów zabiegowych.

3. Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej?
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest czerwona i podrażniona, należy ją traktować jak skórę spaloną na słońcu. Zatem przez kilka dni traktować ją kremami z d-pantenolem, nie stosować gorącego prysznica, unikać siłowni, sauny, basenu. Nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres jednego miesiąca, a miejsca narażone na taką ekspozycję smarować kremem z filtrem 50.

4. Jak należy przygotować się do depilacji laserowej?
Przed zabiegiem depilacji należy przede wszystkim wykluczyć szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących daną osobę z zabiegu depilacji laserowej. Wszystkie przeciwwskazania są wymienione powyżej. Jeżeli nie dotyczy nas żadne z nich i kwalifikujemy się do zabiegu, dzień przed depilacją należy ogolić daną powierzchnię za pomocą maszynki (nie wyrywać). Skóra w miejscu depilacji laserowej powinna być sucha i niczym nie posmarowana.

5. Ile zabiegów jest potrzebnych aby całkowicie pozbyć się owłosienia?
Przyjmuje się, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia na danej partii, potrzebnych jest minimum od 4-8 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, w przypadku nóg czy męskich pleców odstępy między zabiegami wynoszą 8 tygodni. Ilość zabiegów depilacji może ulec zwiększeniu w przypadku włosów jasnych (ale nie białych i siwych bo takich w ogóle nie można usunąć), oraz po przebytych wcześniej nieskutecznych zabiegach depilacji.

6. Czy po jednym zabiegu depilacji widać już efekt?
Oczywiście, efektów laserowego usuwania owłosienia możemy się spodziewać już po pierwszym zabiegu, gdyż podczas pierwszego zabiegu tak jak podczas każdego kolejnego, usuwamy ok 30 % włosów.

7. Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?
Prawidłowo wykonana depilacja, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się,
że kilka cebulek włosowych nie zostanie zniszczonych do końca i niektóre włosy po pewnym czasie odrosną. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub zapraszamy na bezpłatne konsultacje.


Zdjęcia przedstawiające przykłady efektów depilacji w porównaniu do stanu przed zabiegami

  

KARTA
PODARUNKOWA
DLA TWOICH BLISKICH
SZCZEGÓŁY